Jak probíhá tvorba webových stránek?

Pokud chcete dosáhnout opravdu zajímavých výsledků, je tvorba webových stránek poměrně složitý proces. Myslíte, že stačí jen nasázet narychlo připravené texty do nějaké šablony a hotovo? Někomu to možná stačí, z celé řady důvodů ale nelze očekávat, že to bude mít valný úspěch.

Postup tvorby webových stránek

Jednotlivých kroků, ze kterých se tvorba webu nejčastěji skládá, je celá řada a postup je značně individuální. Hlavním rysem spolupráce se mnou je ale otevřenost a snaha vám nevnucovat „zajíce v pytli“. Cenovou nabídku vám proto připravím, až si spolu důkladně probereme, jaké máte představy a co opravdu potřebujete k jejich naplnění. Nějaký čas nám to spolu zabere, ale jen tak budete vědět, že vám spolupráce se mnou za vaše peníze opravdu stojí. Všechny kroky s vámi budu pochopitelně konzultovat a pokračovat budu pouze s vaším souhlasem.

Nejčastěji celý proces probíhá nějak takto:

První kontakt

První krok musíte udělat vy. Je ale snadný. Stačí mi zavolat, napsat mail či vyplnit připravený formulář na stránce s kontakty.

Nezávazné setkání zdarma

Setkat se můžeme osobně v Hradci Králové či okolí nebo online. Domluvíme se na tom, jaká je vaše aktuální představa, co si od webu slibujete, co by na něm mělo být, jak nejlépe sedne vaší identitě a jak toho dosáhnout. Probereme i technické věci, jako je doména či hosting. Vše pro vás mohu zařídit já.
Na základě tohoto setkání připravím cenovou nabídku. Cena webu je na samostané povídání. Může se ale pohybovat od několika tisíc korun až po několik desítek tisíc. Záleží na vaší představě a vašich potřebách.

Seznámení se s problematikou

Základem tvorby webu je důkladné seznámení s danou problematikou. Jen tak můžu připravit web tak, aby fungoval. Součástí je i analýza klíčových slov, která je pro další kroky nezbytná. Při předchozích konzultacích se dohodneme, na jejím rozsahu.

Prvotní návrhu webu

Prvotní návrh toho, jak by mohl váš web vypadat. Nejde pouze o design, ale i o jeho optimální strukturu a obsah (včetně přípravy fotografií a textů), aby byl přehledný pro uživatele i optimalizovaný pro vyhledávače (Search Engine Optimization – SEO). Pro lepší představu připravím i několik stránek, abyste měli jasnější představu, jak bude celý web fungovat.

Kompletní web

Dle vaších představ, mých návrhů i analýzy klíčových slov připravím finální podobu celého webu, kterou vám předám ke kontrole a připomínkování. Zároveň provedu zbývající optimalizace pro vyhledávače a uživatele tak, aby web fungoval rychle a správně i na mobilních zařízeních (tzv. byl responzivní). Samozřejmostí je i možnost sběru dat z hlavních vyhledávačů, abyste mohli web upravovat podle potřeb klientů.

Spuštění webu

Po konečném odsouhlasení finální verze web zpřístupníme veřejnosti i internetovým vyhledávačům. Web se tak stane plnohonotnou součástí vaší prezentace. Tak jako jsem již dříve pomohl jiným, jak se můžete podívat na stránce s dřívějšími realizacemi.

Dlouhodobá údržba webu

Web je třeba udržovat stále aktuální. Technicky i obsahově. V průběhu času se navíc mohou měnit způsoby, jak lidé váš web vyhledávají, na co se soustředí, jaká používají klíčová slova. To všechno je dobré jednou za čas znovu prozkoumat a zohlednit. I s tím vám mohu pomoci. Nebo vás to prostě naučím a web si budete spravovat sami a já vám budu k dispozici pouze pro větší zásahy.